Szanowni Rodzice,
szanowne Panie Nauczycielki,
szanowni Członkowie Stowarzyszenie PRO CULTURA CHRISTIANA e.V oraz wszyscy Ludzie dobrej woli, którzy nas wspierają.
Bardzo serdecznie dziękuję za pracę i pomoc, ktorą wszyscy Państwo włożyli w różnej formie w tym trudnym i niepewnym dla nas roku szkolnym. Tylko dzięki temu, że trzymaliśmy się razem i wspieraliśmy, mogliśymy przetrwać pomimo przeciwności i upokorzeń.
Nowy rok szkolny nie rysuje się dla nas w różowych barwach. Przedstawiciele biskupstwa zwodzą nas. Co innego mówią do mediów, zapewniając o swojej dobrej woli, a co innego do nas, wymyślając coraz to nowe preteksty i odsyłając nas w Limburgu do Wiesbaden do Verwaltungsrat (zarządzającego salami przy naszym kościele) i odwrotnie - w Wiesbaden do Limburga jako do jednostki decyzyjnej, tworząc takie błędne koło.
Mamy jednak nadzieję i walczymy o to, żeby otrzymać jakieś konkretne informacje i móc normalnie po wakacjach rozpocząć naukę w szkole. Zgłoszenie dziecka do szkoły będzie można pobrać ze strony internetowej.
Mam nadzieję, że z pomocą Boską i ludzką pokonamy trudności. Życzę wszystkiego dobrego, udanych wakacji, do zobaczenia i usłyszenia w nowym roku szkolnym.
Maria Lechowicz-Zimny
Przewodnicząca PRO CULTURA CHRISTIANA e.V