„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
Janusz Korczak

Tegoroczny Dzień Dziecka w Szkole Polskiej przy Polskiej Misji Katolickiej w Wiesbaden odbył się 3 czerwca na placu sportowym Frauenstein Wiesbaden. Uśmiechów w tym dniu było bez liku, a to dlatego, iż organizatorzy zapewnili moc przeżyć i atrakcji dla dzieci i rodziców. Słoneczna pogoda, świetne miejsce, a przede wszystkim organizacja na najwyższym poziomie zapewniły wszystkim uczestnikom wyśmienitą zabawę. Nasze panie, które już nie pierwszy raz malowały uśmiechnięte buzie najmłodszych, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przeobrażały maluchy w kotki, motyle i księżniczki.

Niezwykłym zainteresowaniem najmłodszych cieszył się również kącik artystyczny, prowadzony przez panią Krystynę Sobczyk oraz panią Małgorzatę Modrzewską. Pod kierunkiem pań powstawały wycinanki, obrazki oraz kolorowe ozdoby. Dzieci mogły wziąć udział w konkursie plastycznym, który przeprowadzili przedstawiciele Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieżowego, wręczając wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomy. Oczywiście nie zabrakło również przysmaków dla naszych najmłodszych – wyśmienicie smakowały serwowane kiełbaski z grilla, lody, ciasta oraz wata cukrowa.

Zabawy i konkurencje sportowe przeprowadzone przez nauczycielki z naszej szkoły: panią Krystynę Maciejuk, panią Barbarę Pieknioczkę oraz panią Agnieszkę Rzepkę sprawiły dzieciom dużo radości i dały mnóstwo satysfakcji ze zdobywania słodkich nagród.

Nad przebiegiem całego przedsięwzięcia czuwał ksiądz proboszcz Adam Prorok – przewodniczący Stowarzyszenia Pro Cultura Christiana i dyrektor szkoły oraz zawsze pomocny ksiądz Damian Widera. Na serdeczne podziękowania zasługują przedstawiciele Rady Klasowej Rodziców – a w szczególności państwo Monika i Paweł Szabat, którzy już po raz kolejny dołożyli wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy dla wszystkich dzieci z naszej szkoły i z całej parafii. Wszyscy zgodnie przyznali, że widok uśmiechniętych i szczęśliwych dzieci sprawił im ogromną radość.

Całe przedsięwzięcie było współfinansowane w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.